Jezování 2009

Skauti ze Žluté ponorky pořádají v sobotu 13.6. tradiční Jezování. Co že to Jezování vlastně je? Jezování je dobře prožité odpoledne plné zábavy a her. Stejně jako v minulém roce tak i letos se mohou návštěvníci těšit na řadu soutěží, her, aktivit, zajímavou podívanou a koncert. Hlavní program začíná v 14:00. Zkušení kajakáři divákům předvedou skoky z podklášterského jezu, záchranu tonoucího v peřejích, eskymácké obraty a mnoho dalších ukázek z vodácké činnosti.

Na podzámecké nivě bude koncertovat skupina Tringelt. Skauti tam postaví několik indiánských teepee a připraví pro návštěvníky spoustu soutěží a her. Odvážlivci mohou zkusit postavit co nejvyšší žirafu, přemýšlivý si zahrají obří dámu a sportovci otestují svoji přesnou mušku. V jednom z indiánských teepee si přijdou na své i předškoláci. Kdo se nebojí vody, může zkusit na řece z kánoe ulovit sledě! Nejlepší lovci sleďů budou po zásluze odměněni. Ale nejen oni – za každou navštívenou aktivitu dostanou účastníci Jezování razítko do hrací karty a nasbíraná razítka mohou poté vyměnit za hodnotné ceny podle vlastního výběru. Něco ze svého umění předvedou na louce pod zámkem i středověcí rytíři.

Během Jezování budou také otevřeny pro zájemce skautské klubovny, kde si mohou zahrát další hry, nebo prohlédnout fotky z táborů, či výprav. Společně s Jezováním pořádá Žlutá ponorka 3. ročník fotografické soutěže „Foť a vyhraj!“ pro amatérské fotografy. Během celé akce mohou návštěvníci využít přívoz ze Svojsíkova nábřeží na podzámeckou nivu a řeku budou brázdit také vyhlídková plavidla pro ty, kteří touží poznat Třebíč a její památky z dosud neznámé perspektivy. Vstup na všechny aktivity je zdarma. Skauti ze Žluté ponorky se vynasnaží aby se na Jezování nikdo nenudil!