Jezování 2008

Skauti ze Žluté ponorky pořádají v sobotu 14.6. tradiční Jezování. Co je Jezování? Jezování je dobře prožité odpoledne, voda, zábava a hry. Stejně jako v minulém roce se mohou i letos návštěvníci těšit na řadu her, aktivit, zajímavou podívanou a koncert. Zkušení kajakáři divákům předvedou skoky z podklášterského jezu, záchranu tonoucího v peřejích, eskymácké obraty a mnoho dalších ukázek z vodácké činnosti.

Na podzámecké nivě bude koncertovat skupina Devět životů. Skauti tam také postaví několik teepee a připraví pro návštěvníky spoustu her a aktivit. Odvážlivci mohou například zkusit postavit co nejvyšší žirafu, nebo složit obří puzzle. V jednom z indiánských teepee si přijdou na své i předškoláci. Kdo se nebojí vody, může zkusit na řece z kánoe ulovit sledě! Nejlepší lovci sleďů budou po zásluze odměněni. Ale nejen oni – za každou navštívenou aktivitu dostanou účastníci Jezování razítko do hrací karty a nasbíraná razítka mohou poté vyměnit za hodnotné ceny podle vlastního výběru.

Během Jezování budou také otevřeny pro zájemce skautské klubovny, kde si mohou zahrát další hry, nebo prohlédnout fotky z táborů, či výprav. Společně s Jezováním pořádá Žlutá ponorka 2. ročník fotografické soutěže „Foť a vyhraj!“ pro amatérské fotografy. Náruživí fotografové mohou soutěžit hned v několika kategoriích. Během celé akce mohou návštěvníci využít přívoz ze Svojsíkova nábřeží na podzámeckou nivu a řeku budou brázdit také vyhlídková plavidla pro ty, kteří touží poznat Třebíč a její památky z dosud neznámé perspektivy. Vstup na všechny aktivity je zdarma. Skauti ze Žluté ponorky se vynasnaží aby se na Jezování nikdo nenudil!