Jezování 2007

Přípravy vrcholí

Jezování (16.6., Svojsíkovo nábřeží) je akce, kde bude pro každého něco. Hry v teepee pro nejmenší, akčnější hry na louce pro starší, vyhlídkové plavby po řece Jihlavě pro rodiny, poznávací hra v třebíčské židovské čtvrti, otevřené klubovny, fotografická soutěž, nenáročný vodní slalom a mnoho dalšího. Skauti ze Žluté ponorky se vynasnaží, aby se nikdo nenudil.
Účastníci Jezování se také mohou těšit na milé překvapení. Na podzámecké nivě bude kromě spousty her a činností pro všechny věkové kategorie také koncertovat skupina Devět životů (www.devetzivotu.cz). Koncert a celá akce jsou zdarma. Navíc se ti, kteří si zkusí některou z aktivit, mohou zadarmo osvěžit limonádou ZON. Pro účastníky mají skauti ze Žluté ponorky ale připravenou i spoustu jiných lákavých odměn. Mimo jiné poukázky na nákup se slevou v obchodě Toursport. Drobná cena však čeká na úplně každého.
Přípravy na Jezování už jsou v plném proudu. Kolemjdoucí si například mohou povšimnout transparentu visícího nad řekou u podklášterského mostu. Návštěvníci se jistě neztratí díky množství barevných šipek a cedulí, které připravily třebíčské vodní skautky.

Pojďme to rozjet

Třebíčský Přístav vodních skautů „Žlutá ponorka pořádá v sobotu 16. 6. na Svojsíkově nábřeží v Třebíči „Jezování“. Co je to Jezování? Je to dobře prožité odpoledne pro každého! Spousta zábavy, voda, hry…
Program začíná ve 14 hodin námořnickým průvodem na náměstí. Poté se rozjede řada aktivit: rodiče s těmi nejmenšími (od pěti let) se mohou nechat provézt po řece na pramici, zahrát si na louce a v indiánském tee-pee hry. Pro starší bude připraven například slalom na kánoi a akčnější hry. Na své si přijdou i ostřílení vodáci. Každou hodinu předvedou v peřejích okolo jezu své umění kajakáři a členové Žluté ponorky. Kromě toho bude další program probíhat v otevřených vodáckých klubovnách – zde čekají na účastníky drobné hry, fotky a ukázky z činností dětí apod. Za každou navštívenou aktivitu získávají účastníci body, které jim mohou pomoci získat některou z připravených cen při závěrečném vyhodnocení.
Během akce bude také fungovat přívoz ze Svojsíkova nábřeží na podzámeckou nivu. Pro vášnivé fotografy máme připravenou soutěž v několika kategoriích.
Zkrátka, na Jezování je pro každého něco. Vodáci vás zvou na Jezování s heslem „Pojďme to rozjet!“

Co je jezování?

Jezování je dobře prožité odpoledne. Jezování je pro každého. Je ti 5, 10, 15, 50? Přijď, Jezování je tu pro tebe! Nemáš v sobotu po obědě co dělat? Nechceš se jen tak nudit doma? Chceš zažít něco nového, poznat co dělají vodní skauti? Přijď se podívat k řece. Budeš si moct zasoutěžit, bavit se. Na vodě, i na suchu.
Na své si přijdou jak ostřílení vodáci, tak i ti, co v lodi v životě neseděli. Čeká tě řada atrakcí. Na Jezování se nebude nikdo nudit. Na Jezování bude pro každého něco. Pro malé kluky a holky spousta her v týpku na louce a v klubovnách. Taky se s tátou a mámou mohou nechat svést po řece. při tom všem budou soutěžit o ceny! Nezapomněli jsme ani na starší… Ti si můžou zahrát jednu z akčních her na louce, zkusit projet slalom, nebo vyzkoušet, jestli zvládnou jízdu na kajaku. Na své si jistě přijdou i ostřílení vodáci. Pro ty je připraven složitější slalom. Čeká je průjezd šlajsnou (propustí vedle jezu) a průjezd mezi brankami pod jezem. Ti nejodvážnější si můžou zkusit na kajaku skočit z jezu. Pro všechny tu je fotografická soutěž, prohlídka kluboven a vůbec všechno ostatní.